ВИДЕО: Синот и сопругата на Мијалков повикани во станица, полицијата проверува дали знаат каде е ексдиректорот

Од:

Јордан Мијалков, син на избеганиот Сашо Мијалков е приведен во полициска станица во Кисела Вода. Заедно со него, приведена е и сопругата на Мијалков, Александра Мијалкова. Тие се на распит откако првоосомничениот во „Таргет-Тврдина“ избега, три дена пред пресудата на предметот. По нив, ќе бидат повикани и лицата кои му биле лично обезбедување на Мијалков.

Додека трае распитот кој е започнат пред еден час, полицијата и натаму трага по Мијалков.

Судот веќе издаде наредба до МВР, а полицијата распиша меѓународна потерница по Мијалков. Неговата слика е објавена во делот за потраги на веб-страницата на МВР, а известувања се пратени до сите гранични премини. Јавното обвинителство, пак, излезе со соопштение дека обвинителот немал сомнеж и сомневања дека Мијалков може да избега.

Обвинетиот е недостапен за органите на прогонот од вчеравечер.

Би можело да ве интересира

Мијалков не може да се снима со видео и аудио опрема, а куќата му е опколена со 20 полицајци

Кристијан Ландов

Мијалков немал покачена температура пред да влезе кај Русковска

Кристијан Ландов

Филипче нема информации дали Мијалков се тестирал и дали пријавил самоизолација

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Русковска: Среќна сум што Мијалков сам се пријави, апсолутно не верувам дека бил болен

Жарко Настоски

ВИДЕО: Мијалков во автомoбил со затемнети стакла однесен на Водно во домашен притвор

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Мијалков е со адвокатот кај Русковска, не одговара кај бил неговиот клиент изминатите три дена

Кристијан Ландов