Силувано 13-годишно дете во Кочани

Од:

51-годишниот К.А од Кочани силувал малолетник на 13-годишна возраст.

Вчера момчето, во присуство на неговиот чичко, во Полициската станива , Кочани пријавиле дека пред една недела, додека си играл на улица со неговиот 15-годишен другар биле повикани од нивниот сосед К.А., ветувајќи им дека ќе им продаде мобилен телефон за многу ефтина цена.

Момчињата влегле во неговата куќа по што К.А.кој живеел сам, ја заклучил влезната врата и со употреба на физичка сила го турнал 13-годишното дете на креветот, му ги соблекол панталоните и извршил обљуба над истиот.

Другото момче успеало да се спротивстави, ја отклучило вратата по што и двете деца побегнале.

Против лицето К.А ќе биде поднесена кривична пријава. На 17 овој месец во кочанската полиција од страна на мајката на К.А. било пријавено дека тој е изчезнат, по што е распишана потрага и истиот во моментот е недостапен за службата.

 

Би можело да ве интересира

Холандија ќе почне вакцинирање против Ковид-19 на деца меѓу пет и 11 години

А1он

Истражување: Девет проценти од децата на возраст од 5 до 17 години имаат анксиозност

Катерина Павлова-Николовска

Филипче: И децата без здравствено осигурување или матичен лекар ќе може да се вакцинираат

Жарко Настоски

Болните деца во Гевгелија се негативни на Ковид-19, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

Педесет деца и бебиња од Гевгелија заболеле од мистериозна респираторна инфекција

Жарко Настоски

УНИЦЕФ: Десет милиони деца би можеле да стапат во брак за време на пандемијата

Leave a Comment

fourteen − seven =