Силувана 24-годишна гевгеличанка, насилникот и се заканувал со нож

Од:

Гевгелиската полиција поднесе кривачна пријава против 24-годишен гевгеличанец кој под закана со нож силувал сограѓанка информираше Министерството за внатрешни работи.

– ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.П.(24) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 19.12.2022 во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа. Во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка се наведува во соопштенето од МВР.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во случајот за сексуална злоупотреба на 14-годишно девојче осомничени уште десетмина

Катерина Павлова-Николовска

Мртов маж пронајден на пруга во Хиподром

Пеце Суперхикс: Мојот син e истепан додека сам играл кошарка во Капиштец

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Дваесетина деца тепаат малолетник зад „Бисер“

А1он

Французин крадел по станови низ центарот на Скопје

Кумановец се повредил чистејќи пиштол