Штипјани на протест против режимот на Груевски

Од:

Штипјани вечерва излегоа на улиците за да го изразат својот отпор против, како што велат, ненародната власт.

Граѓаните сакаат враќање на демократијата и демократските вредности.

Би можело да ве интересира

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Штипскиот регион еден од најатрактивните за инвестиции

А1он

Leave a Comment

10 + six =