Шилегов на прес ќе објасни зошто споменикот на Ќосето е отстранет во ноќна акција

Од:

Зошто споменикот на Андон Ќосето се отстрануваше во ноќна акција градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе објасни на посебна прес конференција. Портпаролот на Град Скопје Ваљон Салиху утрово не сакаше да даде никакво објаснување за ноќната акција.

„Градоначалникот ќе се одговори на сите прашања околу отстранувањето на споменикот денес околу пладне, на прес конференција. Не можам ништо да кажам оти градоначалникот сака да го има првиот збор“, рече портпаролот Салиху.

Отстранувањето предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Комшиите од Градски ѕид ќе тужат во Стразбур ако се изградат кулите на паркингот кај „Холидеј ин“

Жарко Настоски

Луѓе во години се тепале пред кафеана во Аеродром

Жарко Настоски

Се тепале колеги во фабрика во Гази Баба

Жарко Настоски

Мартин Пановски: На парцелата од 12.000 метри квадратни, дури 6.520 квадрати ќе бидат зеленило

Жарко Настоски

Повеќе делови од Скопје и околината утре без струја, ќе нема вода во дел од Кисела Вода

Жарко Настоски

Утре без струја ќе бидат делови од Аеродром, Кисела Вода и Сопиште

Жарко Настоски