Шетањето на милениците останува во истите термини и во претстојниот продолжен полициски час

Од:

Од Владата ги потсетуваат граѓаните дека за време на претстојниот викенд времето за прошетки на миленичињата останува во востановените термини.

Граѓаните, во периодот кога важи забраната за движење, своите миленичиња ќе можат да ги изнесуваат наутро од 08:00 до 08:30 часот, потоа попладне од 15:00 до 15:30 часот, како и навечер од 20:00 до 20:30 часот, до 100 метри оддалеченост од живеалиштето и со примена на останатите мерки за лична заштита.

Би можело да ве интересира

Владата почна постапка за набавка на 200.000 кинески вакцини против Ковид-19

Жарко Настоски

22 медицински лица меѓу кои и директорката заболени од Ковид-19 на Клиниката за нефрологија

Катерина Павлова-Николовска

Британскиот сој на вирусот пронајден и во земјава

Мери Јордановска

Хоџа: Усвоен Националниот план за Ковид-19 вакцинација

Ана Ололовска

394 нови случаи на Ковид-19, починати се девет лица

Ана Ололовска

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 584 пациенти, слободни кревети има

Ана Ололовска