Шекеринска од Струга: Направивме многу, заедно можеме уште повеќе

Од:

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска попладнево во Струга се сретна со граѓаните и ја претстави изборната програма на коалицијата предводена од СДСМ – „Можеме“.

Притоа Шекеринска на граѓаните им подели маски и средства за дезинфекција и ги потсети на протоколите кои се најважни во овој период за да го сочуваме јавното здравје и да имаме 100% заштитени избори.

Таа во средбата со граѓаните посочи дека понудата на СДСМ на овие избори е понуда која носи план за успешно справување со последиците на корона кризата, уште посилен економски раст, уште поодговорни институции, уште понагласен напредок, подготвивме мерки кои обезбедуваат ред, правда и дисциплина.

Би можело да ве интересира

Избрани конгресните делегати од општинската организација на СДСМ за следните четири години

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шабановиќ: СДСМ продолжува со инвестиции во патната инфраструктура

Ана Ололовска

СДСМ: Владата им помага на граѓаните и стопанството со 550 милиони евра, следува четвртиот пакет мерки

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: СДСМ се води од заложбите за целосна родова рамноправност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шимиќ: Во тек е изградба на нова градинка во Драчево

Ана Ололовска

СДСМ: Владата вистински се грижи за лозарите, дополнителни 4 денари за килограм предадено грозје

Ана Ололовска