Семејно насилство во Тетово: 24-годишна жена нападната од сопругот

Од:

24-годишна тетовка вчера пријавила во полиција дена била напдната од сопругот. Приведен е во полиција.

– На 17.03.2023 околу 22.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 25-годишниот тетовец Л.Л., кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата 24-годишна сопруга дека физички ја нападнал. Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок информира МВР.

Би можело да ве интересира

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Ана Ололовска

Се запали една од галиите во Вардар

Катерина Павлова-Николовска

Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер

Катерина Павлова-Николовска

Се запали куќа во Скопје, жена и двајца малолетници пренесени во болница

Катерина Павлова-Николовска

Менувачници без лиценца откриени во Куманово, запленети долари, евра, франци, левови

Катерина Павлова-Николовска

Црногорски камион излета од автопат и влета во дворот на тетовската полиција

Катерина Павлова-Николовска