Седници на три собраниски комисии

Од:

Во Собранието денеска седници ќе одржат Комисијата за европски прашања, Комисијата за транспорт, врски и екологија и Законодавно-правната комисија.

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за рамномерен регионален развој, по скратена постапка, во второ читање е единствена точка на дневен ред на Комисијата за европски прашања.

Членовите на собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија треба да го разгледаат Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за јавните патишта, во скратена постапка. Предлог-законот е поднесен од пратениците Мартин Костовски, Дарко Каевски, Фаница Николовска, Диме Велковски, Арбер Адеми и Фадил Зендели.

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, во читање е единствена точка на дневен ред на Законодавно-правната комисија.

Би можело да ве интересира

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија се враќа како неуредна, истата да се усогласи во рок од 15 дена

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митрески: ВМРО-ДПМНЕ во Собрание блокира се што е во интерес на граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Милошоски: Парламентарно мнозинство не сака Анкетна комисија за пожарот во Тетово

Ана Ололовска

Прекината седницата на собраниската Комисија за образование поради несогласувања за процедурални излагања

Ана Ололовска

ВМРО ДПМНЕ: Лицемерието во СДСМ денес го достигна врвот

А1он

ВМРО ДПМНЕ: Власта се плаши од вистината, пратениците од СДСМ и ДУИ го одбија предлогот да се расправа за градбата на модуларните болници

А1он