Се запaли плинска боца во куќа во Кавадарци, од Противпожарната апелираат на внимателност

Од:

Се запaли плинска боца во куќа во Кавадарци, од Противпожарната единица велат за МИА дека за среќа, нема повредени, причинета е само материјална штета.

Александар Чадамов, командир на пожарникарите, апелираше за внимателност.

– Алармираме до граѓаните да бидат повнимателни, бидејќи оваа грејна сезона имаме веќе неколку интервенции при запалени плински боци, нагласи тој.

Чадамов рече дека сите кои користат плински боци, мора да ги проверат нивниот квалитет, сигурност, инсталацијата, но и да бидат внимателни кога ракуваат со нив.

Би можело да ве интересира

Кавадарци одлучи времено вработените во институциите во март да имаат ист статус како редовните

Ана Ололовска

Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Ана Ололовска

Со авионско фрлање 35.000 литри вода се гаснеше пожарот над Марков Манастир

Ана Ололовска

Пожар кај Отошница, над Марков манастир

Ана Ололовска

Се затвора градскиот пазар во Кавадарци, Штабот за заштита со нови заклучоци

Ана Ололовска

Доктор од Кавадарци одел на работа, иако требал да биде во самоизолација

А1он