Се скарал со сопругата па ја запалил куќата во Македонски Брод

Од:

Полицијата од Македонски Брод вчера го уапсила Д.В.(66) од село во Македонски Брод затоа што, по претходна расправија со неговата 63-годишна сопруга, предизвикал пожар во семејната куќа, која целосно изгорела.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица македонски Брод, а Д.В. бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, во координација со Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена пријава по член 288 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Опожарени куќа, плевна и гаража со земјоделска механизација во радовишко Злеово

Левичари запалиja салон за автомобили во Германија

Горан Наумовски

Пожар пламна во куќа во Скопје, во болница заврши 73-годишен маж

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Горан Наумовски

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожарникарите во Шпанија гаснат огромен пожар, илјадници луѓе се евакуирани