Се одлагаат сите седници и расправи следната недела во кривичниот оддел на Апелација

Од:

Сите јавни седници и расправи закажани за следната недела во Кривичниот оддел на Апелацискиот суд Скопје се одлагаат, информираат денеска од Апелација.

– Се одлагаат сите јавни седници и расправи закажани во Кривичниот оддел на Апелацискиот суд Скопје за деновите 29 и 30 јуни 2020 година и за деновите 01, 02 и 03 јули 2020 година, стои во соопштението од Апелационен суд Скопје.

За денот на одржување на одложените седници странките и јавноста ќе бидат дополнително известени.

Би можело да ве интересира

Намален бројот на осудени и обвинети лица во 2019 година

Ана Ололовска

Уставен суд ќе ја оценува уставноста и законитоста на повеќе уредби со законска сила

Ана Ололовска

Апелација одлага повеќе седници и јавни расправи во кривичниот оддел

Ана Ололовска

Четврти мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство

Ана Ололовска

Се дезинфицираат судниците и се прави нов распоред за седење на странките во кривичниот суд

Ана Ололовска

Основен кривичен суд Скопје од 1 јуни ќе постапува по сите предмети

Ана Ололовска