СДСМ: Заедно со граѓаните ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

Од:

„Викендов функционерите на СДСМ продолжија со активности на терен, беа заедно со граѓаните во секоја општина во секое населено место“, информираат од Партијата.

„Заменик претседателката Сања Лукаревска беше меѓу граѓаните на општина Дојран каде ги претстави досегашните успеси и ги слушна потребите на граѓаните.

Потпретседателот Венко Филипче попладнево беше меѓу граѓаните на Шуто Оризари, а потпретседателот Фатмир Битиќи вчера беше меѓу граѓаните на Велес“, велат од СДСМ.

„Секретарот за меѓународна соработка Бојан Маричиќ вчера беше во Кисела Вода, а денеска се сретна со жители на Арачиново.

Пратеници, членови на извршниот и централниот одбор, претседатели на комисии викендов учествуваа во активноста врата до врата, одржаа маалски средби и средби со целни групи за да го слушнат гласот на граѓаните.

СДСМ постојано е на терен меѓу граѓаните каде го презентира сработеното и заедно со нив ја креира најдобрата понуда секоја општина.

Граѓаните го препознаваат отворениот искрен однос, и затоа СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните знаат дека само со СДСМ е можен напредокот на општините и државата“, се додава во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Исплашена од извесниот пораз во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ тера една иста лага со денови

Ана Ололовска

СДСМ: Неодговорното ВМРО-ДПМНЕ во Собранието упорно блокира се што е во интерес на граѓаните и на државата

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 27 години го уништуваа главниот град, сега немаат понуда па шират лаги за Петре Шилегов

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против се што е во интерес на граѓаните, упорно ги кочи измените за недела неработен ден

Ана Ололовска

СДСМ: Очајнички чекори на ВМРО-ДПМНЕ пред извесниот пораз што им следува во Град Скопје и Карпош

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уплаши од Законот за потекло на имот затоа што ќе важи и за поранешни функционери

А1он