СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Од:

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од СДСМ.

– ВМРО-ДПМНЕ досега не поддржа ниту една одлука за зачленување на државата во ЕУ. Ширеа лаги дека македонскиот јазик ќе биде бугарски дијалект, а не гласаа за ратификација на договорот ФРОНТЕКС, како прв договор во кој нашиот јазик стои заедно со сите 24 јазици на ЕУ потпишан од сите земји членки на ЕУ и од Северна Македонија. Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Левица е коалиција на хаос и враќање назад. Нивната единствена цел е да го попречат европскиот пат на земјата, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Со членство во ЕУ целосно се затвора македонското прашање

Талевски: Мицкоски да не бега, туку да каже дали е за ЕУ или е за Левица

СДСМ: Град Скопје за првпат во историјата е со блокирана сметка и му се заканува банкрот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костовски: На лидерска се оди со став, што одлучи Мицкоски ЕУ или Левица?

Ана Ололовска

СДСМ: Скопје е пред банкрот, ВМРО-ДПМНЕ денеска на седница да одговори каде се парите

Ана Ололовска

Каевски: Долгови, партиски вработувања и поскапи услуги за граѓаните, тоа е резултатот на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска