СДСМ: Трипуновски на дело покажа што значи враќање на режимот, граѓаните ќе ја поразат режимската матрица на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Со упадот во подрачната единица на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство од страна на дополнителниот заменик министер Цветан Трипуновски граѓаните на дело видоа што значи враќање на режимот.

Однесувањето на Трипуновски е класично режимско однесување кое потсети на времињата на груевизмот кога ВМРО-ДПМНЕ ја малтретираше и се изживуваше со администрацијата.

Со неовластеното снимање на вработените во подрачната единица Трипуновски сторил грубо прекршување на Законот за приватност на вработени во јавен или приватен сектор.

Ништо друго и не може да се очекува од кадар на Груевски, лице против кое се води кривична пријава за злоупотреба на службената должност и човек кој организира протести на лажни земјоделци.

Неовластено снимање, упади, заплашување малтретирање и закани кон вработени во администрацијата, тоа е понудата на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ не е поместена ниту милиметар надвор од насилничката, режимска матрица и затоа се што може да очекува на 12 април е нов убедлив пораз.

СДСМ и граѓаните нема да дозволат администрацијата да биде заплашувана, уценувана и понижувана од кого било а најмалку од кадри на Мицкоски и Груевски, реагираат преку соопштение од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадин Костадинов: Законот за Јавно обвинителство е гаранција за воспоставување правна држава

А1он

(ВИДЕО) Васев: Се е исто во ВМРО-ДПМНЕ, во белиот дворец владее матрицата на Груевски, шефот на извршителот Мицкоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тасевска: СДСМ обезбеди социјалната правда, ја намаливме социјалната нееднаквост меѓу граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Петров: Со СДСМ силно растат вработувањата, за 2.5 години обезбедивме работни места за 60.000 граѓани

Ана Ололовска

СДСМ: Очигледна е паниката кај Милошоски и Мицкоски од Законот за Јавно обвинителство

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ должи 8 милиони евра, тоа е партија која краде, таму ништо не се променило

Ана Ололовска