СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

Од:

Од СДСМ реагираат на денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

dobivaj vesti na viber

„ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини во обид да спечали некој политички поен.

Денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски изнесе низа лаги и невистини за работата на Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“.

Вистината е дека ниту еднаш за изминатите четири години директорот не користел средства за ресторантски услуги и кафе, за службен телефон и набавка на скапи мобилни телефони.

За работата на ЈП „Водовод и канализација“ постоја и ревизорски извештаи од страна на надворешни независни ревизорски куќи каде не се констатирани никакви неправилности во финансиското работење.

Очигледно е дека денешните изнесени лаги на Стоилковски се дел на внатрепартиската пресметка за избор на директор на ова јавно претпријатие“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Дезертерот Ковачки не може да го одбрани криминалот на Мицкоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, прави опструкции за бизнис интереси и лични богатења

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се против ЕУ, против стратешкиот интерес на замјава

Ана Ололовска

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО ДПМНЕ е криминална партија

Ана Ололовска

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска