СДСМ: Со нарачани анкети Мицкоски сака да си ја спаси фотелјата во белиот дворец

Од:

Јавноста сведочи дека изминатата недела на различни интервјуа, Христијан Мицкоски и Александар Николовски најавуваат резултати на анкети кои допрва треба да бидат објавени. Иако не се објавени Николовски и Мицкоски ги знаат резултатите, што е најголем доказ за системот на нарачаните анкети од страна на ДПМНЕ. Очигледно кулминацијата на внатрешните кавги, поделби и расколи во ДПМНЕ се толку големи што Мицкоски има потреба за нова лажна анкета, која овој пат има исклучиво внатрешна употреба, се вели во писмената реакција на СДСМ.

– Со нарачани анкети Мицкоски сака да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Лажните анкети на ДПМНЕ се добро познати на јавноста и не се ништо друго освен лажна надеж за Мицкоски на кого му се тресе тронот во белата палата. Останува да видиме дали овие лажни, нарачани анкети ќе бидат објавени од истиот Институт кој прогнозираше победа на ДПМНЕ на изборите во 2020 година и кој имаше голем број склучени договори со државни институции за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ. Не е за изненадување на наредната нарачана анкета Мицкоски да води 100:0 – велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ оддаде почит кон една од најзначајните личности на македонската и словенска писменост Свети Климент Охридски

(ВИДЕО) Лазаревска: СДСМ го штити и унапредува македонскиот јазик

Горан Наумовски

СДСМ: Мицкоски да не молчи за средбата со Палевски, прикривање докази е кривично дело

Горан Наумовски

СДСМ: Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски

Костовски: СДСМ повикува партии, невладини организации и активисти да се приклучат кон Европскиот фронт

Започна иницијативата за формирање на Европскиот фронт, велат од СДСМ