СДСМ: Со мерката за евтина тарифа едно семејство заштедува 1.000 денари месечно

Од:

Енергетските политики и мерки на Владата предводена од СДСМ овозможија враќање на евтината тарифа на електричната енергија за домаќинствата.Евтина електрична енергија има секој ден вкупно 11 часа и тоа од 13 до 15 часот, велат од СДСМ.

-Останува евтината струја секој ден од 22 до 7 часот, додека во неделите е на сила цело деноноќие. Ова значи просечна заштеда над 1.000 денари месечно. СДСМ продолжува со грижа за сите граѓани. Со СДСМ секој добива повеќе – се вели во партиското соопштение.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори

Предраг Петровиќ

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе законски измени за да нема пораст на функционерските плати

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

Ковачевски: Со СДСМ граѓаните имаат поголеми плати и пензии

(ВИДЕО) Маркоска: Надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони за вработените во МВР

Горан Наумовски

Ковачевски и Ахмети до крајот на неделава ќе се договорат, дали одат во коалиција или самостојно на избори