СДСМ: После сите скандали Милошоски да си даде оставка

Од:

Антонијо Милошоски е недостоен да ја извршува пратеничката функција и после сите скандали треба да си поднесе оставка. Со години Милошоски е пратеник кој не сработел ништо за граѓаните, но затоа безброј пати ја злоупотребувал собраниската говорница велат од СДСМ.

– Последно, тој безобразно и дрско ја злоупотреби и позицијата претседател на собраниската комисија за надворешни работи. Антонијо Милошоски е осудено лице во Германија, близок соработник на Груевски, обвинет во случајот Моќник, главен предводник на политички мотивираната лустрација и докажан извор на лажни вести. Истиот тој Милошоски, го нарекуваше Блаже Конески „џуџето од Небрегово“ и нарачуваше лустрација на македонскиот книжевник Славко Јаневски. Милошоски е само една од многуте потврди дека во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, дека тоа е партија која продолжува да работи на штета на граѓаните, се наведува во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Денеска ќе биде јасно што одлучил Мицкоски, ЕУ или останува во заложништво на Левица

Ана Ололовска

Битиќи: Имаме силна поддршката од САД и цела Европа за нашите следни чекори за членство во ЕУ

Спасовски: Изборот е јасен, интеграција во ЕУ или изолација

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Илиевски: Градоначалникот на Битола ја донесе општината на работ на банкрот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Оваа недела ќе стане јасно дали Мицкоски е за реализација на националните и стратешките цели на земјата

Ана Ололовска

СДСМ: Интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опција

Ана Ололовска