СДСМ: Од каде знае ВМРО-ДПМНЕ кој кандидат колку поени има, кога полагањата во Академијата за судии и јавни обвинители се водат под шифра?

Од:

Од каде знае ВМРО-ДПМНЕ кој кандидат колку поени има, кога полагањата во Академијата за судии и јавни обвинители се водат под шифра?, прашува СДСМ како реакција на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Во паника од правдата и реформите и зајанувањето на правната држава, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со ширење лажни вести и манипулации, овој пат поврзани со Академијата за судии и ајвни обвинители.

Наместо да контруира непостоечки случаи и заговори, Димче Арсовски и ВМРО-ДПМНЕ да објаснат од каде им се информациите кој кандидат колку поени има освоено, кога полагањата се заведени под шифра?

Дали во ВМРО-ДПМНЕ имаат информации кој кандидат под која шифра полага?

Истовремено, полагањата се одржуваат неколку денови по ред а не само еден ден.

Арсовски и ВМРО-ДПМНЕ да одговорат од каде им се информациите кој кандидат кога полага, бидејќи и списоците за полагање се со шифра?

Не минува ден а од белиот дворец да не се пласираат лаги, манипулации и непостоечки случаи.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се насочени единствено во одбрана на криминалот и попречување на правдата и затоа јасна е безидејноста во белиот дворец.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Чулев и Мицкоски се неспособни, ВМРО-ДПМНЕ го поткопува системот и го загрозува здравјето

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шахпаска: Комисијата за заразни болести е составена од професионалци, одлуките се врз основа на темелна анализа

Ана Ололовска

СДСМ: Единствен начин да се справиме со коронавирусот е доследно почитување на мерките пропишани од здравствените институции

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски е неодговорен, се обидува да ја држи земјата во неизвесност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Петров: Започна аплицирањето за мерката 14.500 денари за исплата на плати за мај, за април ја искористиле 19.350 компании

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска -Ванчева: Македонското здравство има капацитет и успешно се справува со коронавирусот

Ана Ололовска