СДСМ: Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, партијата на Мицкоски знае само да работи против интересите на граѓаните

Од:

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е партија во која нема никаква промена, која знае само за блокади, деструкции и лажни вести. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски постојано работат спротивно од интересите на граѓаните и државата, водејќи се единствено од лични дневно партиски интереси велат во соопстение од СДСМ.

-Опозициската партија поттикнуваше кршење на мерките за заштита од коронавирусот, поддржуваше антиваксерски протести, се противеше на мерките за помош на граѓаните и стопанството и се уште ја кочи изградбата на новиот Клинички центар.Тоа е потврда за нивното антидржавно однесување кое одамна е препознаено од граѓаните. Со таквиот однос, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги очекува нов, седми пораз од граѓаните на следните локални избори, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ повикува на заедништво и обединување во борбата против власта

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ Скопје против Арсовска: Загадувањето на воздухот не е намалено заради ветерот, туку поради мерките на Градот

Стоилковски: Универзална сала на Шилегов не работи, а изнајмува опрема за над 100.000 евра

СДСМ: Се обединуваме со граѓаните и сите демократски и прогресивни групи

ВМРО-ДПМНЕ: Заев три пати лаже дека ја разбрал пораката

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов во нервоза поради поразот почна да измислува и самопоканува во емисии кои никогаш не биле предвидени за дебата

Ана Ололовска