СДСМ: Мицкоски вергла, заглавен во сопствените лаги

Од:

Мицкоски е заглавен во сопствените лаги кои се обидува да ги препокрие со пласирање нови. Тоа е очајно и само говори за неговиот слаб капацитет. Мицкоски вергла исплашен за својата фотелја во Белиот дворец велат од СДСМ.

– Сам си е виновен Мицкоски. Велеше дека кон крајот на јануари ќе има 61 пратеник за распуштање на Собранието а се покажа дека тоа е уште неговата лага и ништо повеќе. Нема закани врз пратеници, ниту пак има доволен број пратеници за распуштање на Собранието. СДСМ и претседателот Ковачевски продолжуваат со работа за граѓаните, за да осигураат дека оваа зима ќе биде пребродена успешно, во услови на глобална криза, дека никој нема да биде оставен сам како и досега, а закрепнувањето на економијата ќе го почуствуваат граѓаните што поскоро се наведува во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костовски: Со СДСМ, за само неколку години од заробена држава станавме земја фактор на стабилност во регионот

Ана Ололовска

СДСМ: Со Ковачевски земјава стана фактор на стабилност на Балканот

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Кузеска: Со СДСМ неколку пати поголеми плати и пензии од времето на ВМРО-ДПМНЕ

Каевски: Платите и пензиите растат, цените на основните продукти паѓаат

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

Катерина Павлова-Николовска