СДСМ: Мицкоски се сведе на портпарол на Бачев

„Христијан Мицкоски не само што му се приклучи туку и самиот се сведе на портапол на Јанко Банчев, додека им слугува на неговите антизападни шефови против НАТО и ЕУ.

Ова е ново дефинирање на антизападниот Мицкоски откако јасно се позиционираше против државните интереси, против напредокот, против членството на Македонија во НАТО и ЕУ.

Од темната страна се деструктивците од минатото, Мицкоски, Бачев и антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ кои сакаат Македонија да биде блокирана, заглавена, да нема иднината, да не биде дел од НАТО и ЕУ.

Од другата страна се граѓаните и нивните интереси за подобар живот, СДСМ, коалицијата, парламентарното мнозинство и прогресивните сили кои сакаат Македонија да оди напред, да биде членка на ЕУ и НАТО.

Антизападниот пион, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека ќе стори се Македонија да не влезе во НАТО и ЕУ.

Ама граѓаните се поголеми од него, од неговата омраза, од неговите поделби, од неговите црнила.

Македонија е далеку поголема од антизападните маргиналци како Мицкоски, Бачев и раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија ќе продолжи да оди напред, Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО колку и тоа да не му се допаѓа на портпаролот Христијан Мицкоски“, се вели во реакцијата на СДСМ на обраќањето на Христијан Мицкоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Заев крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: СДСМ носи само стагнација на македонскиот аграр

Ана Ололовска

СДСМ: Дали Мицкоски се сретнал со еден од осомничените, на кој му е одредена мерка притвор?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов и Заев ќе може да говорат за правда и реформи само кога ќе седнат на обвинителна клупа

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски во одбрана на криминалот на Груевски решил да не дојде на лидерската средба