СДСМ: Мицкоски останува послушник на Никола Груевски

Од:

„Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски останува послушник на Никола Груевски.

Нема план, нема програма, нема конкретни идеи и предлози за доброто на граѓаните или државата. Само блокади, неуспешни обиди за кочење на напредокот и лажни вести.

Додека СДСМ се менува во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ останува заглавена во матрицата на Никола Груевски, на деструкција и блокади.

Од една страна, СДСМ го слуша гласот на граѓаните и се менува за да го забрза напредокот и интеграциите, од друга страна кај ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, останува заглавена во минатотот.

СДСМ ја движи земјата напред.

За само 2 години од заробена држава до блескав пример во регионот и на дофат до остварување на врвните стратешките интереси членство во НАТО и ЕУ.

Северна Македонија продолжува напред, кон НАТО и ЕУ“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Царовска: Недела неработен ден и плаќање по час се новите предизвици на кои треба да работиме идниот период

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шкријељ: Наша најважна цел е да ја искорениме детската сиромаштија, да обезбедиме еднаква шанса за секое дете

Ана Ололовска

СДСМ: Како ќе се наближува денот на изборите, така ВМРО-ДПМНЕ ќе ја зголемуваат продукцијата на лажни вести

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Агенда Социјална заштита 20-24: Општините ги приклучуваме во системот за социјални услуги

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Царовска: Повеќе од 300.000 граѓани сега земаат плата повисока од 18.000 денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јанушев: Eдинствен виновник за сето што се случува во изминативе три години во Македонија e Заев

Ана Ололовска