СДСМ: Левица стана опасна десница, а Мицкоски во целосно заложништво на Апасиев

Од:

Левица, со својот опасен популизам, анти НАТО и анти ЕУ реторика станува се посилен фактор за загрозување на европскиот пат и напредокот на државта. Левица, која израсна од движења за социјална правда и еднаквост, во борба за гласови, комплетно го смени правецот и стана опасна десница, која на граѓаните се обидува да им продаде евтин популизам велат од СДСМ.

– Опасноста за иднината на сегашните и идните генерации е што Апасиев во целосно заложништво го зема Мицкоски, кој се докажа како слаб политичар без став и визија и идеолошки обезличеното ВМРО-ДПМНЕ. Пироманите од Левица, со Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во заложништво сакаат државата да ја вратат во неизвеснот и изолација, со внатрешни поделби на граѓаните. СДСМ и граѓаните нема да дозволат иднината на државата да биде загрозена од лажната Левица и нивниот заложник се наведува во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: На Мицкоски повторно му се изјаловија плановите за парламентарно мнозинство

Катерина Павлова-Николовска

Работна група на СДСМ ќе го договара влезот на Алијанса во Владата

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: BМРО-ДПМНЕ им служи на туѓите интереси и работи против членството во ЕУ

(ВИДЕО) Каевски: Успешни економски политики на СДСМ, рекордни инвестиции од 465 милиони евра

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски зборува за конфликти и се натпреварува со Левица кој е повеќе против ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николовски: Нема рестрикции има извоз на струја, Мицкоски може да учи

Ана Ололовска