СДСМ: Лефков призна дека Ковачевски нема поврзаност со фирмата, очајни се фабрикувањата на ВМРО ДПМНЕ

Од:

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во сопствените конструкции и фабрикувани лаги со кои неосновано го напаѓаше претседателот Димитар Ковачевски. Денеска пратеникот Миле Лефков на прес – конференција призна дека Ковачевски нема никаква поврзаност со фирмата што ВМРО-ДПМНЕ ја спомнува се вели во рекацијата од СДСМ на денешната прес конференција на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ.

-Миле Лефков наместо да извршува нарачките од неговиот шеф, да побара од Мицкоски, струјата од хидроцентралите бесплатно да им ја отстапи на граѓаните. Ете им шанса на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да покажат одговорност и да им помогнат на граѓаните во време на светска економска и енергетска скриза реагираат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Битиќи: Имаме силна поддршката од САД и цела Европа за нашите следни чекори за членство во ЕУ

Спасовски: Изборот е јасен, интеграција во ЕУ или изолација

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Илиевски: Градоначалникот на Битола ја донесе општината на работ на банкрот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Оваа недела ќе стане јасно дали Мицкоски е за реализација на националните и стратешките цели на земјата

Ана Ололовска

СДСМ: Интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опција

Ана Ололовска

Николова: Доколку Мицкоски нема верба во сопственото раководство нека избере сам

Ана Ололовска