СДСМ: Имаме план за реформи во правосудниот систем, за правда и одговорност за сите

Од:

„Новата Влада, што ќе ја предводи СДСМ, има план за реформи во правосудниот систем, за правда и одговорност за сите. Тоа е еден од најважните приоритети на кој интензивно ќе се работи уште од првите денови.

Поддршката од граѓаните за СДСМ значи продолжување по патот на напредокот, интеграциите, демократијата, правдата, владеењето на правото“, велат од СДСМ.

„Истовремено преку конкретни мерки обезбедуваме силна и стабилна економија, за подобар животен стандард и повисоки плати.

Новата македонска економија креира работни места и создава шанса за секој.

Продолжува грижата за здравјето на граѓаните и борбата со глобалната пандемија.

Станавме членка на најмоќниот сојуз на светот НАТО алијансата, наскоро почнуваме со отворање на поглавјата за членство во ЕУ.

Новата Влада предводена од СДСМ во следниот мандат се обврзува да испорача уште повеќе и уште подобри политики и мерки насочени исклучиво во интерес на државата и граѓаните“, соопштуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Кузеска: Политиките на СДСМ спасија работни места и компании, следува четврт пакет антикризни мерки

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека е нереформирано

Ана Ололовска

СДСМ: Владата го подготвува четвртиот пакет антикризни мерки

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Над 1.300 компании добија бескаматни кредити за справување со последиците од коронакризата

Ана Ололовска

СДСМ: Над 26 милиони евра завршија кај 309.000 граѓани кои добија платежни картички

Ана Ололовска