Санкционирани 210 возачи во Скопје, 81 за пречекорена брзина и 23 мотоциклисти

Од:

Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје, полицијата вчера изрече вкупно 210 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 11 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 81 прекршок, нерегистрирани и технички неисправни возила 7, 23 санкционирани мотоциклисти, 74 возила подигнати со пајак, а изречени се и 11 санкции за неносење на заштитна маска, велат од полицијата.

МВР соопшти дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Полицијата апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир поради судир кај селото Длабочица

Жарко Настоски

Британската полиција по грешка избриша преку 150.000 отпечатоци од прсти, ДНК докази и досиеја за апсења

Жарко Настоски

ВИДЕО: Босански камикази возат како да нема никој друг на патот

Жарко Настоски

МВР се фали дека има помалку сообраќајки од лани поради засилените контроли

Жарко Настоски

Одрон кај браната Калиманци, прекинат сообраќајот за товарни возила

Жарко Настоски

МВР: Казнети 84 возачи во општина Чаир

Жарко Настоски