Саниран поголем дефект на водоводна цевка ноќеска во Аеродром

Од:

Дефект на цевка ф 150, ниска зона на раскрсница на булевар „Јане Сандански“ со улицата „23 Октомври“, бил отстранет синоќа од екипите на ЈП Водовод и канализација, кои работеле на негова санација во текот на ноќта од 22 часот до 5 часот, изутрина.

„И покрај тоа што за дефектот бевме информирани по 20 часот, нашите екипи веднаш излегоа на терен. Се работеше цела ноќ со цел да се избегне сообраќаен метеж и да не дојде до застој со водоснабдувањето“, велат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Би можело да ве интересира

ССМ обвинува: Автобуси на ЈСП биле криени во пречистителната станица Волково

Катерина Павлова-Николовска

Каталонија воведува ограничувања на водата поради сушата

Митовски: Документот што го покажа ССМ е доказ во судска постапка и објавувањето е кривично дело

Катерина Павлова-Николовска

Речиси половина од Киев нема вода

Горан Наумовски

ССМ најавува штрајк во „Водовод и канализација“, одлуката ќе биде потврдена в среда

Катерина Павлова-Николовска

Вработените во скопски „Водовод“ ќе штрајкуваат ако Арсовска за три дена не го разреши директорот Митовски

Катерина Павлова-Николовска