Реџепи: Беса да не презема избрзани чекори, в понеделник ќе разјаснам се

Од:

Пратеникот од Движењето БЕСА, Кастриот Реџепи најави дека во понеделник на прес-конференција ќе се појави пред новинарите. Тој ја повика неговата партија да не презема чекори кои ќе ги оштетат партиските структури и активности.

-Следниве денови ќе имаме можност подиректно да ве информирам за сѐ. Во однос на медиумите и интересот, ги разбирам и ги информирам дека мојот прв настап ќе биде во понеделник преку прес-конференција. На крајот апелирам до раководството на Движењето БЕСА да не презема забрзани чекори кои ќе им наштетат на нашите структури и активности. Треба да се постапува внимателно, напиша Реџепи на неговиот приватен профил на Фејсбук.

Тој вчера не се појави во Собранието и поради тоа опозицискиот блок не успеа да ги собере потребните 61 пратеник за да изгласа недоверба на Владата. Опозицијата тврдеше дека тој е киднапиран, а лидерот на БЕСА, Билал Касами го пријави за исчезнат во полициска станица. Реџепи преку социјалната мрежа Фејсбук вчера соопшти дека е добро и на сигурно место. Рече и дека е на правилната страна, со Албанците и со граѓаните кои се за мир, слобода и демократија.

Би можело да ве интересира

Седат Сулејмани избран за шеф на изборниот штаб на „Беса“ и коалицијата „Вреди“

Горан Наумовски

Мемов за А1он: Во ЗНАМ не се водиме од тоа кој ќе биде пратеник, личните незадоволства се приватна работа

Сејдиу: Техничкиот ги навредува работниците, кабадаии во Собрание, кабадаии во Влада, кабадаии во полиција

Горан Наумовски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Беса: На средбата во Приштина со Курти и Конјуфца, присутните лидери ја посочија и идејата за претседател Албанец

Движење БЕСА: ДУИ, СДСМ криминалот и корупцијата се при крај

Горан Наумовски