Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Кузеска

Од:

СДС не знае како да ја оправда егзотичната винска екскурзија на Ковачевски и рубља-владата, па прави конструкции и лаги

СДС се користи со конструкции и лаги, за да дефокусира од својата неспособност и криминал, но и од егзотичната винска екскурзија на Ковачевски, платена со народни пари.

СДС не може да се помири со фактот дека локалната самоуправа има три пати повисок рејтинг од централната власт и владата на Ковачевски.

СДС не може да се помират со тоа што на локално ниво се гради, а централната власт нема изработено ништо.

СДС не може да прифати дека после две години градоначалниците немаат ниту еден коруптивен скандал, за разлика од нивните владини функционери кои се поврзуваат со криминални афери на дневна основа.

Денес јавноста очекуваше СДС да излезе со одговор каде завршиле рубљите од пајташот на владата на СДС, Дака Давидовиќ кој е ставен на црната листа на САД, заедно со нивниот градоначалник Рамиз Мерко.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) СДСМ: ДПМНЕ бега од седница на Анкетната комисија за Онкологија

ВМРО-ДПМНЕ: Како идна влада ќе работиме минимум 50 отсто од струјата да доаѓа од базни центри на енергија

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се откажеме веднаш од техничка влада, доколку криминалната партија ДУИ нема технички премиер

Предраг Петровиќ

ВМРО-ДПМНЕ: Русковска која беше инструмент на власта во прогонот на неистомислениците и патриотите, сега има можност да ги признае сите злодела

(ВИДЕО) Димовски: Македонија е на дното на странски директни инвестиции во однос со земјите од регионот

(ВИДЕО) Коруноски: Владата на СДС во последните седум години системски го уништува железничкиот сообраќај