Распишана меѓународна потерница за Никола Груевски

Судот издал решение, а МВР распиша меѓународна потерница за Никола Груевски, кој треба да служи двегодишна затворска казна за случајот „Тенк“.

Меѓународната потерница е објавена на страницата на МВР, а министерството сега ќе треба да го извести и Интерпол.

Никола Груевски денеска објави дека се наоѓа во Будимпешта, каде што ќе бара азил, информација која што ја потврдија и македонските власти.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Заев: Груевски нарачува триесетка со кромид, разговорите за Нешкоски потврдија како се владеело

Галена Николовска-Ризвановиќ

СДСМ: Единствениот пат по кој ќе оди Груевски е патот до казнено-поправна установа

Ана Ололовска

Груевски: Одржувајте го автопатот, немој да го видам оштетен кога ќе се вратам!

Ана Ололовска

Ако за Груевски нема пресуда до октомври, ќе му застари делото за кинеските автопатишта

Васко Маглешов

Груевски на ФБ: Гоце Делчев не бил Бугарин, можеа и помудро

Ана Ололовска

Груевски: Унгарската влада спроведе стандардна процедура по барање на рекетарската Влада

Кристијан Ландов