Расчистено насилството во Куманово, насилниците лишени од слобода

Од:

На 15.11.2022 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Р.И.(18), Ф.А.(19), А.Д.(20), К.Г.(18), А.Т.(18), А.В.(18), А.С.(20), А.Б.(23) и Л.С.(19), сите од Куманово и кумановско, а на службен разговор биле повикани и тројца малолетници од Куманово.

Тие се сомничат дека на 14.11.2022 на улицата „Карл Маркс“ во Куманово со тврди предмети му го оштетиле возилото на Б.Ш.(20) од Куманово, по што тој во обид да избега предизвикал сообраќајна незгода удирајќи во паркирано возило.

По целосно документирање на случајот против сите лица ќе следуваат соодветни пријави.

По преземени мерки било констатирано дека станува збор за недоразбирање без никакви меѓуетнички елементи.

Би можело да ве интересира

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

Трагедија во Куманово: Син со нож си го убил таткото

Горан Наумовски

Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

Горан Наумовски

Дојави за бомби и во училишта во Куманово

Маја Илиевска-Пачемска

Приведени двајца крадци во Куманово

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он