Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Од:

Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар расчисти три тешки кражби, кои од седми до 12 јануари биле извршени во објект на „Железници на РСМ“ во Гостивар и во два угостителски објекта во негова непосредна близина, а Е.П.(35) и А.М.(18), двајцата од Гостивар, се осомничени дека се извршители на кражбите, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Тие со употреба на сила влегле во објектите и одзеле повеќе предмети и пари. Одземените предмети се пронајдени и на 24.01.2022 се вратени на сопствениците, лицата биле лишени од слобода, а по документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни поднесоци, се додава во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска