Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Од:

Денеска (27.01.2023), полициски службеници извршиле службен разговор со Б.В.(23) од Битола. Тој се сомничи дека извршил пет тешки кражби, при што од куќи, објект и возило, на подрачјето на Битола, одзел повеќе предмети.

Во разговорот во полициска станица Б.В. ги признал делата, а дел од предметите биле пронајдени и вратени на сопствениците. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Скопје, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Албански државјанин ограбил две куќи во Струга

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Полицијата уапси арамија од Скопје

Горан Наумовски

Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот