Раководството на ДУИ ги утврдува кандидатите за градоначалници

Од:

На состанок кој е во тек, раководството на политичката партија Демократска унија за интеграција ги разгледува предлозите за кандидатите за градоначалници и листите за општинските совети за престојните локални избори. Во присуство на речиси сите државни функционери, се дискутираат и внатре партиските состојби.

dobivaj vesti na viber

Состанокот на Генералниот совет на партијата, што се одржува во ресторанот Албис во Гостивар, го води претседателот Али Ахмети. Според најавите, раководството треба да ги официјализира сите предлози кои ограноците ги доставија деновиве.

Според партиски извори, кандидат за градоначалник за Гостивар денес треба да биде промовиран Невзат Бејта.

По состанокот најавена е прес конференција на која ќе се обрати лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Би можело да ве интересира

ДИК одлучува по приговори од вториот круг на изборите за градоначалник на Дебар

Ана Ололовска

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он

Хекуран Дука го победи Беким Поцеста во Дебар за 138 гласа

Катерина Павлова-Николовска

Дука прогласи победа во Дебар

Ана Ололовска

Во Дебар затворени гласачките места

Ана Ололовска

Во Дебар се зголемува излезноста на гласачите

Ана Ололовска