Пунктовите за лични документи во Скопје на 29 и 30 ноември со полно работно време

Од:

Закажаните термини на 29 и 30 ноември за фотографирање и замена на лични документи во Скопје ќе бидат реализирани. Министерството за внатрешни работи информира дека пунктовите за издавање лични документи тие денови ќе работат со полно работно време.

МВР ги известува граѓаните откако Владата завчера на седница донесе одлука поради Министерскиот состанок на ОБСЕ сите вработени во државната и јавната администрација на територијата на градот Скопје, како и основните и средните училишта во главниот град, на 29 ноември (среда) да работат до 12 часот, а 30 ноември (четврток) за нив да биде неработен ден.

-Со цел непречено функционирање на процесот на замена и издавање на личните документи, службите за граѓански работи ќе работат редовно, а МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат закажаните термини, информира Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Народен правобранител: Најдовме готови документи на граѓани, а МВР нема увид дека се подигнати

Горан Наумовски

Термин за пасош и возачка може да побарате електронски, а операторот ќе ви се јави да го потврди

Горан Наумовски

Кривична за полициски службеник кој се заканувал на маж од Македонска Каменица

Горан Наумовски

Нема продолжување на рокот на пасошите, граѓаните ќе мора да се туркаат во МВР

Орце Костов

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески

Пожар во затворот во Битола, повреден еден осуденик