Пукање во Липково: Еден повреден во роднинска караница за имот

Од:

Во СВР Куманово вчера е пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреда во нога од огнено оружје бил донесен М.М.(40) од с.Липково, кумановско.

dobivaj vesti na viber

Според негово кажување, повредата со пиштол му ја нанел неговиот роднина и сосед Р.М.(58) од с.Липково, околу 17.30 часот во неговата викенд куќа во близина на с.Липково, со кого имале нерасчистени имотно-правни односи.

За случајот е известен Јавен обвинител, а по издадена судска наредба од Основен суд Куманово бил извршен претрес во дом и други простории на Р.М., каде биле пронајдени пиштол „ЦЗ“ со рамка и два куршума и пиштол „Пиетро Берета“ и празна рамка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Гевгеличанец злоставувал осумгодишно дете што му го доверувале на чување

Украдени бистите на Вапцаров и на Неделковски од Градски парк во Скопје

Во стан на „Џон Кенеди“ пронајден починат маж

Ана Ололовска

ВИДЕО: Разбиена група што криумчарела хероин во Хрватска, тројца приведени

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Криумчар бегајќи удрил во полициско возило, ги повредил и полицајците и мигрантите кои ги превезувал