Протести со автомобили во Скопје и до Штип на денот на ВМРО

Од:

Денеска 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира протест со автомобили против, како што велат „мафијата за правдата и слободите“.

Протестот ќе започне на 23 Октомври во 12 часот, од две собирни точки во Скопје, СЦ Борис Трајковски- Општина Карпош и СЦ Јане Сандански-Општина Аеродром по што ќе финишира пред Собранието на Република Македонија каде ќе се обрати претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. др Христијан Мицкоски, информираат од партијата.

По говорот протестот со автомобили ќе продолжи од Скопје до Штип преку автопатот Гоце Делчев, а во Штип ќе заврши пред Учителската школа каде своевремено учителствувале Гоце Делчев и Дамјан Груев.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче го одби предлогот за бесплатни КОВИД тестови, директно загрозувајќи животи на граѓани

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Владата и МНР, бараат оставка од Заев

Ана Ололовска

Николски: Денес оставка, за да се спречи Зоран Заев да продава се што е македонско

Ана Ололовска

Антонио Милошоски остана без нотарската лиценца

Ландов

Протест на ВМРО-ДПМНЕ со блокада пред Владата и МНР

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче, со штелување на корона бројки и со бранење на Заев влегуваш во жива кал

Ана Ололовска