Пронајдено телото на удавениот во Дојранско Езеро

Од:

Нуркачите од полициската единица „Тигар“ го пронајдоа телото на давеникот, 42-годишен штипјанец кој живеел во Германија.

Човекот паднал од педалинка, а не знаел да плива. Тој брзо потонал во езерото.

– Припадници на нуркачки тим од САЕ „Тигар“ при МВР пристигна на местото на несреќата и по преземени активности од нивна страна телото во 19.12 часот е пронајдено и извлечено од водите на езерото. Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Спасени три лица на Дојранско езеро: Бурата ги повлекла во чамецот далеку од брегот

Орце Костов

42-годишен штипјанец е давеникот во Дојранското езеро

Се трага по давеник во Дојранското Езеро

Зголемени водостоите на Охридското и на Дојранското Езеро

Кадроглави пеликани уживаат на Дојранско езеро

Ана Ололовска

Владата ја одржа 43-тата седница, донесени одлуки за Стратегијата за тутун и Дојранското Езеро

Жарко Настоски