Пронајдена дрога во тетовско, приведени три лица

Од:

На 5.9.2022 во 22 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, кај клучка Групчин, полициски службеници од pолициското одделение Групчин уапсиле двајца малолетници од Тетово и еден малолетник од с.Голема Речица, тетовско.

dobivaj vesti na viber

При преглед кај лицата и во возилото „сеат ибица“ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал малолетникот од Голема Речица, кај едниот малолетник од Тетово биле пронајдени марихуана, пиштол „Woltra Combat“ калибар 9 мм без документи и една дробилка.

Лицата биле приведени во полициска станица и во присуство на нивните родители со нив бил извршен службен разговор.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Уапсен српски фудбалер поради шверц на 115 килограми кокаин

Горан Наумовски

Разбиен „суперкартел“ одговорен за третина од кокаинот во Европа

А1он

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

Ана Ололовска

Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје

Приведен дилер во Скопје, пронајдени околу три килограми марихуана

Горан Наумовски

Малолетници претепале дете од Шуто Оризари

Горан Наумовски