Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Од:

На улицата „Димитар Влахов“ во Охрид, синоќа полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода 31-годишниот А.К. од Ресен. При контрола во патничкото возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца скопјани за превезување шест мигранти од Куба

Ана Ололовска

За девет месеци 21 лице осомничени за разни видови напади врз полицајци

Ана Ололовска

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он