Пронајдена дрога во Битола, двајца уапсени

Од:

Вчера во Битола од страна на полициски службеници од полициската станица Битола биле лишени од слобода 41-годишниот И.С. и 25-годишниот Д.К., двајцата од Битола, извести МВР.

– Кај лицата е пронајдена грутчеста материја и марихуана.Тие се приведени во полициска станица Битола и ќе следува соодветна пријава, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца разбојници од Скопје

Ана Ололовска

Полициска акција во 272 локали и казина, приведени лица за дрога и оружје

Ана Ололовска

19-годишна кичевчанка пријавила напад од таксист

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска

Контроли во угостителски објекти, констатирани осум прекршоци

Ана Ололовска

Уапсен скопјанец, нападнал струмичанка, а потоа ја затворил во својот стан

Ана Ололовска