Пронајдена дрога, приведен битолчанец

Од:

Вчера вечер, околу 20 часот полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, го лишиле од слобода 37-годишниот Р.П. од Битола, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

При преглед кај истиот пронајдена е паковка амфетамин. По целосно документирање на настанот против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Измамник преку Фејсбук се претставувал како адвокат и ограбил скопјанка

А1он

Приведено лице барано со потерница, осудено на речиси шест години казна затвор

А1он

МВР: Во кругот на Меѓународната автобуска станица оставен куфер, нема никаква опасност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Претреси во КПУ Штип: пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети

Ана Ололовска

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна

Ана Ололовска