Пронајден затвореникот кој и побегна на полицијата кога му купуваа плескавица

Од:

Полицијата го пронајде затвореникот кој денеска успеа да им побегне на полицајците кои го транспортирале на преглед, потврди МВР.

Тој е пронајден околу 17:30 часот во близина на село Пресница, општина Липково.

Како што соопшти денеска директорот на затворот Боби Мојсовски, тој успеал да побегне од задната врата на возилото со кое затворската полиција го враќала од Клиничкиот центар, каде бил упатен на преглед, кога затворските полицајци застанале да купат сендвичи од бензинската на Макпетрол кај училиштето „Михајло Пупин“.

Полицајците, според директорот, ќе бидат суспендирани поради непочитување на постапката за менување на рутата, поради тоа што не бил врзан затвореникот и трето, како што вели, најверојатно му купувале и нему сендвич.

Би можело да ве интересира

Му зел 800 евра, го излажал дека ќе му пренесе автомобил од странство

Македонец доживеал мозочен удар во Унгарија, денеска е префрлен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Катерина Ѓуровски

Затруен од наркотици, кавадарчанец пронајден во бессознание во двор

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема