Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Од:

На улицата „Методија Андонов Ченто“ во Скопје, вчера во 14.10 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 66-годишниот З.А. од село Брест, општина Чучер Сандево.

dobivaj vesti na viber

Како што информираа денеска од МВР, тој бил приведен по наредба на Основното јавно обвинителство, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ по член 396 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Основното јавно обвинителство за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Ана Ололовска

Приведени две лица во Битола поради предизвикување општа опасност

Ана Ололовска

Приведени крадци во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска