Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Од:

Вчера вечер околу 18 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 49-годишниот Ш.А.Г. од гостиварска Долна Бањица, извести МВР.

– Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна од една година и шест месеци. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово во Скопје за издржување на казната, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Ограбена обложувалница во Аеродром

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени три кривични дела извршени во Неготино

Ана Ололовска

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведен крадец, осуден на двегодишна затворска казна

Ана Ололовска

Детали за убиството во Капиштец: Заедно се коцкале па пукал во жртвата, го докрајчил со кундак по глава

А1он