Приведени тројца крадци од радовишко, фатени на дело

Од:

Полициски службеници од Полициската станица Штип вчера ги лишиле од слобода 21-годишниот Т.И. од село Подареш, радовишко, 20-годишниот Д.И. и 22-годишниот Т.Н., двајцата од село Ињево, радовишко, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

„Во 22.45 часот на улицата „Широк дол“ во Штип тие биле затекнати при вршење тешка кражба во обид во патничко моторно возило „опел астра“. На местото биле пронајдени и одземени предмети поврзани со кривичното дело“, соопшти МВР.

По комплетно документирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска