Приведени тројца битолчани во чиј дом бил пронајден канабис

Од:

Тројца жители од село Мусинци битолско вчера се приведени откако полицијата во нивниот дом пронашла стебла и семки од канабис.

Од МВР соопштија дека полицајци од СВР Битола, ги лишиле од слобода В.А.(21), Г.А.(28) и В.А.(26), бидејќи по претходно издадена судска наредба од судија на претходна постапка од Основен суд Битола бил извршен претрес во нивниот дом и биле пронајдени стебла и околу 1000 семки од канабис.

Според процедурата на полицијата, по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Би можело да ве интересира

СВР Тетово: Приведен човек кој сакал да прегази полицајци

Ана Ололовска

36-годишен маж вознемирувал малолетничка: И покажувал недолични фотографии и ја допирал

Пронајдени тела на двајца мигранти, едниот малолетник

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдени девет мигранти од Индија во скопско возило кај Богородица: Возачот побегнал совозачот приведен

Катерина Павлова-Николовска

Нова сообраќајна несреќа на патот Тетово-Скопје, едно лице го загуби животот

Катерина Павлова-Николовска

Исчезна 35-годишен маж од Дебар