Приведени три лица во чиј автомобил е пронајдена марихуана

Од:

Полицијата вчера привела три лица во близината на гостиварското село Зубовце, во чиј автомобил била пронајдена марихуана.

Како што информираат од МВР, вчера околу 17.20 часот во близина на гостиварското село Зубовце, полициски службеници запреле патничко моторно возило „фиат типо“ со италијански регистарски ознаки, во кое се наоѓале Г.И.(18) од гостиварско Дебреше, С.А.(27) од Гостивар и А.А.(18) од Врапчиште.

– При нивен и преглед на возилото била пронајдена марихуана. Тројцата биле лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, се појанува во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Петровска: Започната е истрага за групата каде се споделуваат порнографски фотографии од средношколки

Ана Ололовска

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дуковски: Неосновани се аргументите на опозицијата за измените на законот за опојни дроги, бидејќи тие не кажуваат кои сегменти им пречат

А1он

Кривична пријава за кичевец за мачење животни

Ана Ололовска

ВИДЕО: Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со Чулев

Искра Манојлоска

Во Кичево приведен малолетник за поседување марихуана

Ана Ололовска